XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o "Złote Pióro Starosty" Powiatu Grodziskiego

              "Zostań mistrzem ortografii" to hasło przewodnie XIII edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro Starosty" Powiatu Grodziskiego, który odbył się 28 stycznia 2020r. w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku. Konkurs ma na celu popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny, podnoszenie sprawności ortograficznej oraz motywowanie do nauki ortografii. Organizowana przez nas impreza promowana jest przez władze miasta, powiatu i lokalne media. Patronat honorowy objęli: Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, Fundacja Języka Polskiego przy Instytucie Języka Polskiego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Burmistrz Miasta Milanówka Piotr Remiszewski oraz Radio Bogoria.

            Powiatowy Konkurs Ortograficzny połączony jest z zajęciami dotyczącymi zagadnień językowych i stylistycznych. W tym roku po raz kolejny gościem specjalnym był dr Jarosław Łachnik, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, który wygłosił wykład na temat metafory jako środka stylistycznego i narzędzia porozumiewania się między ludźmi. W spotkaniu udział wzięli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.   

W finale konkursu ortograficznego wzięło udział 15 uczniów szkół podstawowych i 12 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z dziesięciu szkół powiatu grodziskiego, którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach.

Wyniki konkursu :

kategoria „szkoły podstawowe”

  1. Tytuł Mistrza Ortografii – Maria Koźbiał z Szkoły Podstawowej im. Józefa Jagielskiego w Międzyborowie
  2. Tytuł Wicemistrza Ortografii – Mateusz Kuligowski z Szkoły Podstawowej im. Józefa Jagielskiego w Międzyborowie
  3. III miejsce – Hanna Szempruch ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej

kategoria „szkoły ponadgimnazjalne”

  1. Tytuł Mistrza Ortografii – Zuzanna Bulska z Zespołu Szkół nr 2 im. gen. J. Bema w Milanówku
  2. Tytuł Wicemistrza Ortografii – Dawid Włodarczyk z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim
  3. III miejsce – Joanna Cabaj z Zespołu Szkół nr 2 im. gen. J. Bema w Milanówku

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom oraz zapraszamy do udziału w następnych edycjach.

 

Szanowni Uczniowie;

Nasi absolwenci aktualizują swojego bloga na temat efektywnego uczenia się.

Polecamy gorąco - to jest ten rocznik, dzięki któremu wyniki naszej Szkoły poszybowały pod perspektywiczne niebo - chyba więc wiedzą o czym piszą.

Ponadto od niedawna możecie subskrybować ich newsletter. Zachęcamy!

Dzisiaj uruchamiany aukcję internetową na stronie  internetową, z której środki przeznaczamy na leczenie naszego ucznia Tomka. Jeśli możesz i chcesz pomóc i do nas dołączyć to kliknij w poniższy link i dowiesz się jak to możesz zrobić.

Wspierajmy Tomka!

20 grudnia 2019 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami przygotowali dla nas wszystkich piękne przedstawienie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom za piękne Jasełka.

Nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły oraz wszystkim naszym przyjaciołom życzymy zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku!

 

19 listopada 2019 r. uczniowie klas pierwszych i czwartych wzięli udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Jest to ogólnopolska akcja społeczna propagująca znajomość literatury polskiej. W 2019 roku wybrano „osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”, czyli nowele, które poruszają czytelników uniwersalnymi treściami oraz skłaniają do refleksji nad człowiekiem i społeczeństwem. Podczas czytania mogliśmy wsłuchać się w poruszającą treść utworów B. Prusa, H. Sienkiewicza i E. Orzeszkowej.

 

Back to top