Zespół Szkół nr 2 w Milanówku przystępuje do realizacji Projektu Edukacyjnego - Onkoakademia kluczem do zdrowia. 
Miło mi poinformować, że nasza placówka jako jedna z 30 szkół na terenie województwa mazowieckiego włącza się do realizacji Projektu Edukacyjnego - Onkoakademia kluczem do zdrowia. 
Świadomi ważności prowadzenia działań profilaktycznych w zakresie schorzeń nowotworowych na terenie szkoły już dziś zachęcamy Was Drodzy Uczniowie do udziału w Projekcie, który będzie realizowany w naszej szkole w październiku 2023r. Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału w projekcie, formach jego realizacji , realizatorach i dofinansowaniu znajdziecie  w dołączonych załącznikach.
W projekcie weźmie udział 100 uczniów naszej szkoły. 
Chętne klasy zgłaszają się do koordynatora projektu w szkole. 
 
Zachęcam do udziału i do zapoznania się z informacjami w załącznikach 
 
Szkolny koordynator programu Iwona Kubica
 

Nasza szkoła dba o rozwijanie zainteresowań humanistycznych uczniów. W związku z tym klasy I LO I I LOP wybrały się dziś do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Mieliśmy okazję bliżej poznać biografię mistrza literatury polskiej doby renesansu, a także okoliczności powstania jego utworów. Licealiści siadali też na kamieniu z czasów poety, który stoi w miejscu lipy. Podobno ma on przynosić talent poetycki, dlatego liczymy, że każdy, kto na nim przez chwilę posiedział, na maturze z języka polskiego dostanie 100%. Wycieczkę zorganizowała pani Paulina Szymańska w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu". W wyjeździe uczestniczyli także pan Marcin Zawadzki i pani Monika Puszczak. Była to świetna okazja do wymiany doświadczeń międzyprzedmiotowych.

 

30 listopada 2022 r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów w Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie. Trójka uczniów z naszej szkoły otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Oliwia Wołowicz (klasa IV ts), Maksymilian Domański ( klasa II TIP) i Olga Olech ( klasa II LOP). Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na tle naukowym.

 

 

 

AstroBem

Udało nam się! Właśnie wysłaliśmy pierwszy raport dotyczący naszej misji! 

Bierzemy udział w projekcie CanSat polegającym na przeprowadzeniu misji badawczej przy pomocy satelity mieszczącego się w puszce po napoju. Projekt angażuje wiele różnych dziedzin nauki, a do jego wykonania niezbędna jest szeroka interdyscyplinarna wiedza oraz umiejętność współpracy w zespole. Jest to projekt prowadzony przez Centrum Nauki Kopernik, które udziela dużego wsparcia. Udało nam się zakwalifikować do drugiego etapu konkursu oraz ukończyć go wysyłają pierwszy raport (PDR). Możemy, więc teraz chwilę odpocząć, ucząc się programowania Arduino, czyli mikroprocesora, który będzie stanowił mózg naszej misji. Dyrekcja szkoły stworzyła nam ku temu idealne warunki sponsorując sprzęt komputerowy, dzięki któremu mogliśmy zorganizować oddzielną pracownię wyłącznie na potrzeby naszego zespołu. Cała drużyna pracowała nad projektem w pełni sama, bez zewnętrznej pomocy, razem pokonując problemy napotkane w trakcie spotkań. Stworzyliśmy silną grupę przyjaciół, w której każdy może darzyć zaufaniem inną osobę. Trzymamy kciuki za naszą pracę, bardzo liczymy na przejście dalej w konkursie i kontynuowanie naszej przygody z CanSatem.

Więcej informacji na naszej stronie:

http://astro-bem.herokuapp.com/ 

 

Oficjalny skład zespołu AstroBem:

 • Łukasz Kocielnik - Nasz lider (miłościwie nam panujący)
 • Maksymilian Domański
 • Kacper Grupa
 • Jan Kaczmarek
 • Jan Michalak
 • Adrian Wołowski

    Nieoficjalny skład zespołu:

 • Wiktor Plawgo
 • Krzysztof Siwiński
 • Wiktor Góral
 • Piotr Główka
 • Franek Zarzycki
 • Michał Rowiński
 • Amelia Karaśkiewicz

 

14 Listopada odbędzie się ogłoszenie wyników. 

Trzymajcie za nas kciuki!!!!!!!!!!!!