Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie grodziskim odbywa się online przez stronę:

https://powiatgrodziski.edu.com.pl/kandydat/app/index.htmlEtapy rekrutacji:

 1. Składanie wniosków:
  W systemie można się rejestrować od 15 maja do 19 czerwca do godziny 15:00;

 2. Ewentualne zmiany preferencji kandydata można wprowadzać od 23 czerwca do 12 lipca do godziny 15:00;

 3. Dostarczanie dokumentów potwierdzających osiągnięcia (świadectwa ukończenia szkoły oraz wyników egzaminu ósmoklasisty) – 23 czerwca do 12 lipca do godziny 15:00.
  Kandydaci dostarczają dokumenty tylko do szkoły pierwszego wyboru w powiecie grodziskim, oceny ze świadectwa kandydaci muszą samodzielnie wprowadzić do systemu.
  Wyniki egzaminu ósmoklasisty wprowadza komisja rekrutacyjna w szkole pierwszego wyboru w powiecie grodziskim;

 4. Wydawanie skierowania na badania lekarskie dla kandydatów do technikum oraz branżowej szkoły I stopnia od 15 maja do 24 lipca;

 5. Publikacja list kandydatów zakwalifikowanych – 21 lipca;
  Listy kandydatów będą wywieszone na terenie szkoły.
   
 6. Potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole od 21 do 26 lipca do godziny 15:00;
  Potwierdzeniem woli podjęcia nauki jest dostarczenie oryginałów dokumentów do szkoły.

 7. Publikacja list kandydatów przyjętych - 27 lipca do godziny 14:00

egzamin ustny 2023 1egzamin ustny 2023 2

Z tej strony zespół AstroBem,
Witamy ponownie!

Ostatnio udało nam się wysłać drugi raport (CDR), który przedstawił nasze prototypy i pierwsze implementacje pomysłów. Jurorzy ocenili nasz raport i jesteśmy dalej w grze! Teraz jednak czeka nas najważniejszy etap konkursu. Budowa i pełne oprogramowanie CanSata oraz końcowe wyniki naszych prac, które zadecydują o tym czy uda nam się wystrzelić satelitę. Korzystając ze szkolnych drukarek 3D, wydrukowaliśmy skorupę CanSata, a środki przekazane od naszego sponsora - CloudFerro - pozwalają nam na kupno niezbędnej elektroniki do udoskonalenia naszej satelity. Już 20 marca wysyłamy nasz ostatni raport, więc pracujemy co tchu, żeby móc reprezentować naszą szkołę w finałach. Wracamy do pracy, a wy trzymajcie za nas kciuki!

Bez odbioru, AstroBem!

Link do naszej strony internetowej:

Oraz do naszej strony na Facebooku:

Oficjalny skład zespołu AstroBem:

Anna Krzyczkowska - Nasza falicytatorka

Łukasz Kocielnik - Nasz Lider, Programista

Maksymilian Domański - Dokumentacja

Wiktor Plawgo - Programowanie

Jan Kaczmarek - Outreach i Social Media

Jan Michalak - Testy i Strona Techniczna

Adrian Wołowski - Programista i Tester Sensorów

   

Nieoficjalny skład zespołu:

Franek Zarzycki

Krzysztof Siwiński

Wiktor Góral

Piotr Główka

Kacper Grupa

Michał Rowiński

Mateusz Suwalski

Rafał Durka

Paweł Szymański

Szymon Wilczyński

W Dniu Święta Szkoły „BEMONALIA” 24.03.2023 r. odbył się Międzyszkolny Turniej E-Sportowy w grach komputerowych „BEMLEAGUE” o puchar dyrektora.
Do finałowych rozgrywek w grze „League of Legend” po długich eliminacjach dostały się drużyny „Team Cieplaków” (Olaf Kostrzewa, Dawid Kalicy, Krzysztof Krasa, Eryk Godlewski, Bartosz Górzny – wszyscy z klasy 4ABi)
Oraz Jungle Difference (Góral Wiktor 2Tip, Kacper Kubacki 1 Tip, Hubert Kaczanowski 4ABI, Miłosz Skorupa 4ABi, Adam Kazimierski 1Tip).
Po zaciętej walce 1 miejsce zajęła drużyna Cieplaków i to oni cieszyli się ze zdobycia pucharu i nagród.
W rywalizacji indywidualnej 1 miejsce zajął uczeń z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Milanówku Igor Powierża, który pokonał Krzysztofa Krasę.
Po wyczerpujących rozgrywkach i rozdaniu nagród był też czas na wspólną pizzę.
W organizację turnieju pod okiem Pana Grzegorza Lichtarskiego i Pana Pawła Świeczki zaangażowani byli następujący uczniowie Kacper Wiśniewski 4Ipa, Igor Grabowski 4Ipb, Leon Trocki 4IPB, Jakub Wojciechowski 4IPB, Dominik Wiśniewski 2 Tip. Dla nich należą się duże brawa i podziękowania bo pracy przy organizacji było dużo, a same eliminacje trwały długo.
 
 
 

Szanowni Państwo

Podjęliśmy współpracę z portalem praca.pl - jej owocem jest poniższy artykuł. Mamy nadzieję, że ułatwi Wam planowanie kariery zawodowej.

Jak znaleźć pierwszą pracę? Porady ogólne

Szukasz swojej pierwszej pracy po liceum, technikum bądź świeżo po odebraniu dyplomu uczelni? Jest kilka prostych sposobów na podniesienie swojej konkurencyjności na rynku pracy. Oto kwestie, na które powinna zwrócić uwagę osoba nie mająca żadnego doświadczenia i celująca w pracę na stanowiskach juniorskich oraz podstawowych.

Przygotuj dobre dokumenty aplikacyjne

Większość pracodawców oczekuje od kandydatów do pracy CV. Warto pochylić się nad tym dokumentem, gdyż jego atrakcyjność zazwyczaj przesądza o tym, czy kandydat zostanie zaproszony do kolejnego etapu rekrutacji. 

Osoby bez doświadczenia zawodowego często mają wątpliwości, w jaki sposób przygotować dobre CV. W takim wypadku w sekcji Doświadczenie warto podać inne aktywności, np. związane z działalnością w organizacjach non-profit, charytatywnych, stowarzyszeniach, kołach zainteresowań, klubach. Mimo że taka działalność może nie mieć wiele wspólnego z charakterem stanowiska, o jakie stara się kandydat, wartą ją uwzględnić w CV. Jest to bowiem sygnał dla pracodawcy, że ma do czynienia z osobą aktywną, chcącą się rozwijać i nie bojącą się odpowiedzialności.

Starannie dobierz też zestaw umiejętności twardych i miękkich, jakie wymienisz w CV. Prześledź kilka ogłoszeń o pracę i zobacz, na jakich kompetencjach najbardziej zależy pracodawcom. Posiadasz te umiejętności? Koniecznie wpisz je do CV, najlepiej w podobnej formie, jak zostały określone w ofertach pracy. Dzięki temu rekruter szybko znajdzie w Twoim życiorysie istotne dla niego informacje. To bardzo ważne w przypadku rekrutacji, w których bierze udział duża liczba kandydatów – wówczas rekruter poświęca zaledwie kilka-kilkanaście sekund na przejrzenie jednej aplikacji! Warto więc zwiększyć swoje szanse.

Nie wiesz, jak napisać CV do pracy w rachunkowości, pracy dla informatyka czy na inne stanowisko? Przykładowe CV znajdziesz w sieci – nie kopiuj ich, ale możesz się nimi zainspirować. Co więcej, pomocą służą dobre portale rekrutacyjne, takie jak praca.pl – zobaczysz tam mnostwo przykładów dobrego życiorysu oraz wskazówki na temat tego, co warto uwzględnić w dokumencie, a co lepiej pominąć. Dobrym sposobem jest też znalezienie grupy w mediach społecznościowych poświęconej pracy w danej dziedzinie i poproszenie użytkowników o pomoc, ocenę CV.

Skorzystaj z profesjonalnego portalu z pracą

Oferty pracy publikowane są w różnych miejscach w sieci. Jako osoba niedoświadczona musisz zachować szczególną ostrożność – dlatego najlepiej, jeśli będziesz pozyskiwać ogłoszenia z profesjonalnego portalu rekrutacyjnego, jak np. wspomniana praca.pl. Wszystkie oferty na takim portalu są weryfikowane przed publikacją, nie natkniesz się więc tam na oszusta próbującego wyłudzić dane osobowe albo pieniądze. 

Co więcej, platforma rekrutacyjna naprawdę pomaga błyskawicznie dotrzeć do takich ogłoszeń, które najbardziej Cię interesują. Przykładowo, jeśli szukasz pracy w województwie mazowieckim bądź konkretnie – na przykład ofert typu praca Milanówek dla spedytora, wystarczy, że w wyszukuwarce na praca.pl podasz nazwę tej miejscowości oraz stanowisko, a zobaczysz wszystkie aktualne ogłoszenia spełniające oba kryteria. Ponadto po zalogowaniu na portalu możesz śledzić historię rekrutacji, aplikować w szybki sposób czy ustawić job alert wysyłający powiadomienia na skrzynkę e-mail, gdy pojawi się rekrutacja na stanowisko, które chcesz zdobyć. Warto korzystać z tych udogodnień, tym bardziej, że są całkowicie darmowe.

Rozmowa o pracę dla nowicjusza

Choć większość pracodawców rzeczywiście preferuje kandydatów z doświadczeniem, jest także liczna grupa takich, który zatrudniają absolwentów szkół, nowicjuszy. Przyjęcie do pracy młodej osoby, nawet bez żadnego stażu pracy, pomaga bowiem odświeżyć kadrę – młodzi uczą się od starszych pracowników, sami zaś wnoszą do zespołu energię, nowe spojrzenie, kreatywne i nieszablonowe pomysły. Pamiętaj zatem, że mimo braku wcześniejszych świadectw pracy na koncie, masz wiele atutów jako kandydat do pracy. Koniecznie chwal się nimi w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Pamiętaj o otwartości, uśmiechu i pewności siebie – wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne naprawdę są na wagę złota na rynku pracy.

Praca w Milanówku – co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli nie masz konkretnych planów zawodowych i szukasz stanowiska juniorskiego, które pozwoli Ci przyuczyć się do zawodu, zdobyć pierwsze doświadczenie na rynku pracy itp. – sprawdź, jakich pracowników poszukują lokalni pracodawcy. Pomoże Ci w tym Barometr zawodów, czyli coroczna prognoza zapotrzebowania na pracowników w danej okolicy. Przykładowo, zgodnie z badaniem w 2023 r. w powiecie grodziskim brakuje chętnych do pracy m.in. w budownictwie (na różnych stanowiskach, też jako robotnik budowlany bez kwalifikacji), usługach transportowych (np. jako kurier), usługach sprzątających, na stanowiskach kasjera / sprzedawcy, magazyniera czy pomocy kuchennej. Potrzebne są też osoby do obsługi różnego rodzaju maszyn – warto rozważyć nabycie odpowiednich uprawnień. O możliwość odbycia bezpłatnego szkolenia zawodowego warto zapytać w najbliższym urzędzie pracy.