18 marca 2022 r. świętowaliśmy 60. rocznicę powstania Zespołu Szkół nr 2 w Milanówku.

Obchody rozpoczęliśmy uroczystym apelem pod przewodnictwem Pani Dyrektor Agnieszki Zegarłowicz.
Zaproszeni goście – Pan Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, Pan Sekretarz Miasta Milanówka Sebastian Litewnicki,
Pani Dyrektor Maria Swolkień-Osiecka - skierowali miłe słowa w kierunku Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, nauczycieli emerytowanych, uczniów, rodziców i absolwentów.
Otrzymaliśmy podziękowania za sukcesy edukacyjne i wychowawcze oraz życzenia wszystkiego najlepszego na kolejne lata funkcjonowania placówki.

Pani Dyrektor Elżbieta Łachnik oraz Pan Marcin Zawadzki przygotowali prezentację multimedialną, która przybliżyła nam historię naszej szkoły i pokazała, jak funkcjonowała ona na przestrzeni lat. Nasza szkoła przeszła dużą przemianę. Budynek został unowocześniony, przeprowadzone remonty sprzyjają procesowi nauczania. Ale najważniejsze wartości pozostają niezmienne. Wszyscy dzielimy się ciepłem i zaangażowaniem, a to, co nas wyróżnia, to współpraca.

Jubileusz uświetniła akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli polonistów. Scenariusz przedstawienia dotyczył trzypokoleniowej rodziny związanej z Bemem. Ukazane zostało spotkanie rodzinne, podczas którego poruszono tematy wyboru szkoły i wspomnień z nią związanych. Dodatkowych wzruszeń dostarczył taniec towarzyski w wykonaniu Wiktorii Zalewskiej z partnerem oraz piosenki zaśpiewane przez naszą utalentowaną młodzież.

Uroczystym obchodom jubileuszowym towarzyszyły dodatkowe wydarzenia – turniej gry w tenisa, pokaz tańca towarzyskiego, Bieg Krokusa, turniej Sudoku, zasadzenie ozdobnych krzewów w kształcie liter BEM oraz poczęstunek dla uczniów i przybyłych gości. Podejmowaliśmy również różne akcje na Facebooku szkolnym – archiwalne zdjęcia, wspomnienia absolwentów i specjalne wydanie numeru gazetki szkolnej „LifeBem”.

Z okazji 60-lecia szkoły odbyły się dwie konkurencje biegowe.

W biegu na 60 m:

I miejsce zajął Bogdan Żygadło

II miejsce zajął Paweł Piątkowski

III miejsce zajął Jakub Matyjaszek

W Biegu Krokusa na 2,5 km:

I miejsce zajął Jakub Matyjaszek

II miejsce zajął nauczyciel WF Daniel Klonowski

III miejsce zajął Radosław Woźnicki

W turnieju tenisa stołowego najlepszy okazał się Michał Grzelikowski.

Drugie miejsce zajął Kamil Panasewicz, na trzecim miejscu znalazł się Dominik Nowak.

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Jubileusz 60-lecia szkoły upłynął w bardzo ciepłej i serdecznej atmosferze. Był okazją do wspomnień, refleksji i planów na przyszłość. Zespołowi Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema życzymy dalszych sukcesów na kolejne sześćdziesiąt lat.