Zespół Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema
Chelmonski puzzlem malowany

„Chełmoński Puzzlem Malowany” - Powiatowy Konkurs jakiego jeszcze nie było!


           5 kwietnia( sobota) odbył się niecodzienny konkurs upamiętniający życie i twórczość wybitnego artysty Józefa Chełmońskiego. Przedstawiciele szkół, wśród których znalazła się uczennica Bema - Karolina Kochan( kl.II L.O.) rywalizowali równocześnie w dwóch szkołach – S.P. w Kuklówce oraz w Zespole Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Maz. Zwycięzcami została drużyna z Kuklówki, która nie tylko błyskawicznie odpowiadała na pytania, ale sprawnie ułożyła gigantyczne puzzle (czas 23, 31). Drużyna z Grodziska Maz. Ukończyła zadanie w 26 min. Organizatorom konkursu oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

II Bieg Krokusa

Drugi Bieg Krokusa za nami


            „ Jeżeli sam nie będziesz miał w sobie ognia, nie zarazisz nim innych”; tymi słowami rozpoczął się wykład na temat biegania inaugurujący bieg w naszej szkole.

            19 marca odbył się „Drugi Bieg Krokusa”. Wspólnie z organizatorem ogólnopolskiego biegu „ Z Biegiem Natury” Panem Piotrem Bętkowskim oraz specjalistą z Poradni Uzależnień Panem Wojciechem Wanatem przebiegliśmy ulicami Milanówka by drugi raz pokazać, że czynnie realizujemy hasło „ Szkoła w ruchu”. Pierwsze miejsce w biegu na dystansie 2,5 km zdobył uczeń klasy drugiej TE Jakub Nowakowski z czasem 9.07. Zaraz za nim przybiegł Piotr Będkowski ( „ Z Biegiem Natury” ), natomiast miejsce trzecie zajął Jakub Wielgórski z czasem 10.03. Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy.
Kliknij więcej aby zobaczyć cały opisfilm
II Bieg Krokusa w ZS BEM

BIEG KROKUSA
środa 19 marca 2014 r. godz. 11.30


         Propagując zdrowy i aktywny tryb życia, pobiegniemy, jak jesienią, wzdłuż ulic Milanówka. Trasa zostanie zabezpieczona przez Straż Miejską, za co z góry serdecznie dziękujemy. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli. Liczymy, że pogoda dopisze i znowu będzie to wspaniałe przeżycie dla społeczności szkolnej.
         Trasa biegu została zaznaczona na dołączonej mapce. Start –czerwony punkt, meta – zielony.

VII Konkurs Ortograficzny

VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny
„O Złote Pióro Starosty” Powiatu Grodziskiego


         „Jechałem Alejami Jerozolimskimi w stronę Pałacu Staszica w Warszawie, rozglądałem się wte i wewte oraz zastanawiałem się nad historią Krzyżaków i templariuszy”. To tylko fragment tekstu finałowego dyktanda VII edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro Starosty" Powiatu Grodziskiego, który odbył się 6 marca w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku. Celem konkursu było popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny, podnoszenie sprawności ortograficznej, motywowanie młodzieży do nauki ortografii oraz integracja uczniów i nauczycieli ze szkół gminnych.
             Patronat honorowy objęli Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki oraz Burmistrz Miasta Milanówka Jerzy Wysocki. Patronat wydawniczy sprawowało Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON oraz medialny - Radio Bogoria.
             Konkurs ortograficzny organizowany w naszej szkole połączony jest z wykładami dotyczącymi zagadnień polskiej ortografii i interpunkcji. W tym roku po raz kolejny gościem specjalnym był dr Jarosław Łachnik, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, który wygłosił wykład na temat: „ Nie jestże łatwo się nabrać na pseudogenialne quasi-idee oraz daleko idące wnioski tego krzywoprzysięzcy, wynikające z jego krasomówstwa?!... - czyli o pułapkach polskiej ortografii i interpunkcji”.
Kliknij więcej aby zobaczyć cały opis


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
ankieta

...

...

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?